Wiedza z medycyny estetycznej i medycyny sportowej. Najlepszy Portal - Warszawa!

ALKOHOL I SERCE CZ. II

U WIELU LUDZI ISTNIEJE kumulacja szeregu czynników ryzyka choroby wieńcowej, u innych ilość czynników ryzyka jest znikoma. Niektórzy pacjenci nie potrafią spojrzeć na siebie samodzielnie i całkowicie obiektywnie. Wydaje się więc, że fachowa pomoc lekarska jest im jak najbardziej potrzebna. Każdy z nas ma szereg słabości i znalezienie człowieka, który potrafiłby ocenić prawidłowo swój stan emocjonalny jest praktyczną niemożliwością. Jeden z pacjentów, stale zajęty biznesmen udowadniał, że jest spokojny i opanowany będąc prawie że kłębkiem nerwów.

Z wielu przykładów wynika, że dopiero gdy nastąpi zawał serca, człowiek zaczyna patrzeć obiektywnie na stan swego zdrowia. Przykładem może być podręcznik Y.C. Harrisona, który w książce zatytułowanej „Dziękuję Bogu za przeżyty zawał” spojrzał na świat innymi oczyma, dostrzegając szereg problemów, które kiedyś „nie istniały”.

Jedną z książek napisanych przez pacjenta jest „Coronary Case”. Autorem publikacji jest Edward Rex, pacjent który przebył w stosunkowo młodym wieku poważny zawał mięśnia sercowego. Zaczął on w sposób systematyczny, prawie że naukowy, studiować problemy związane z powstaniem tej dolegliwości. Wnioski, które wysunął zjednały mu podziw świata naukowego i jednocześnie aplauz pacjentów z podobną dolegliwością. Jeden z najważniejszych wniosków wyciągniętych przez Edwarda Rexa, dotyczył roli czynników emocjonalnych w powstawaniu zawału mięśnia sercowego.

Po zastosowaniu wskazówek, których schemat znajdzie czytelnik w tej publikacji, był on zdolny nie tylko do intensywnej pracy zawodowej, ale również do znacznych wysiłków fizycznych. Mięsień sercowy Rexa, co potwierdzone zostało szeregiem badań, był prawie w idealnym stanie.

Niektórzy „zawałowcy”, stosując intensywne ćwiczenia fizyczne, redukując problemy życia psychicznego i zmniejszając czynniki ryzyka, zdolni są do ukończenia biegu maratońskiego.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.