Wiedza z medycyny estetycznej i medycyny sportowej. Najlepszy Portal - Warszawa!

BÓLE KRĘGOSŁUPA CZ. II

Jeżeli masz dolegliwości związane z kręgosłupem, wejdź w stan alfa i wyobraź sobie, jak następuje znikanie dolegliwości. Użyj w tym procesie całej swojej wiedzy o schorzeniu. Jeżeli lekarze powiedzieli ci, że przyczyną jest zaciskanie dysku, jak w przypadku Barbary Parker, wyobraź sobie rozstępujące się kręgi i dysk powracający do pierwotnego kształtu. Wyobraź sobie, że to ty sam rozciągasz te kręgi.

Wywołaj swój obraz niczym w pełnowymiarowym zwierciadle na wprost siebie. W kolejnym obrazie, przesuniętym nieco bardziej w lewo, wyobraź sobie, że sięgasz do środka swego ciała i rozciągasz kolumnę kręgosłupa. W wyobraźni ustaw ją tak, aby nabrała właściwego kształtu.

Specjaliści od chorób kręgosłupa powinni wyobrażać to sobie zgodnie z prawidłami anatomii. Oni wiedzą, jak wygląda dysk międzykręgowy, więc muszą z tej wiedzy korzystać. Ale ty nie jesteś specjalistą. Nie musisz wyobrażać sobie tego z fizjologiczną precyzją. Przekazujesz neuronom mózgu wiedzę o problemie, tak jak ją pojmujesz. To wszystko, czego wymagają, aby wiedzieć, o co ci chodzi.

Specjalista powinien też dokonać w swojej wyobraźni korekty kręgosłupa w sposób zbliżony do tego, w jaki robi się to na stole operacyjnym. Natomiast wszystko, czego ty potrzebujesz, to wyob- razić sobie usuwanie schorzenia w taki sposób, w jaki umiesz to sobie wyobrazić. Twoje neurony mózgowe będą wiedziały o co chodzi.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w tworzeniu wyobrażeń kręgosłupa – zajrzyj do poradnika medycznego. Nawiasem mówiąc, jest to dobra myśl w odniesieniu do wszelkich organów, nad którymi zamierzasz pracować. Nie wymagaj jednak od siebie obrazów doskonałych. Obrazy myślowe są dla ciebie sposobem uchwycenia myślowych pojęć i to właśnie myślowym pojęciom zawdzięczasz rezultaty. Nie musi to być szerokoekranowy film w technikolorze. Niektórzy wizualizują bardziej precyzyjnie niż inni, ale wszyscy, niezależnie do sposobu wizualizacji i wyobrażenia, mogą pomóc w procesie leczenia. Jedynym warunkiem skuteczności tego procesu jest prowadzenie go w stanie alfa. Zatem, aby uwolnić się od dolegliwości kręgosłupa, zastosuj następującą procedurę:

– 1. Wejdź w stan alfa.

– 2. Wywołaj własny obraz na wprost siebie. Wyczuj wnętrze swego ciała, aż do kręgosłupa i wywołaj obraz jego nieprawidłowości.

– 3. Wyobraź sobie, jak je usuwasz – rozciągając kręgi, wzmacniając dyski -: robiąc to, co konieczne.

– 4. Przesuń obraz nieco w lewo, wyobraź sobie, jak kuracja zaczyna przynosić efekty.

– 5. Ponownie przesuń obraz nieco w lewo. Wyobraź sobie, że powróciłeś do idealnego stanu.

– 6. Zakończ sesję.

KAMIENIE NERKOWE I ŻÓŁCIOWE

Jeżeli w twojej nerce jest kamień, w jaki sposób masz go sobie wyobrazić? To jest zupełnie nieistotne. Wywołaj obraz chorej nerki. Wyobraź sobie, jak mógłby wyglądać kamień nerkowy. Pozbądź się go. Zakończ sesję.

W jaki, konkretnie, sposób mógłbyś się pozbyć kamienia? Możesz zetrzeć go w palcach na proszek i wyobrazić sobie jak rozpuszcza się w moczu. Możesz użyć promienia lasera i wyobrazić sobie, jak rozbija kamień. Jeżeli masz być poddany leczeniu ultradźwiękami, wyobraź sobie, jak drgania wysokiej częstotliwości powodują rozpad kamienia, a jego sproszkowane resztki rozpuszczają się w moczu i są wydalane z organizmu. Oto szczegółowa procedura:

– 1. Wejdź w stan alfa.

– 2. Wywołaj własny obraz na wprost siebie. Wywołaj obraz kamieni w tej okolicy ciała, w której się znajdują. Wyobraź sobie jak miażdżysz je palcami.

– 3. Przesuń obraz nieco w lewo i dokończ w wyobraźni miażdżenie i proszkowanie kamieni. Zobacz, jak powstały proszek jest wypłukiwany przez wydzielinę chorego oganu i wydala się z ciała.

– 4. Przesuń obraz ponownie nieco w lewo i wyobraź sobie, że nie ma już śladu kamieni. Twoje narządy wewnętrzne są w idealnym stanie.

– 5. Zakończ sesję. Powtarzaj ją rano, w południe i wieczorem.

Podstawowa procedura jest zawsze taka sama. Wchodzisz w stan alfa. Identyfikujesz problem wizualizując go. Wywołujesz trzy kolejne obrazy. W ostatnim obrazie jesteś wolny od wszelkich dolegliwości. Kończysz sesję. Oto niektóre rozwiązania wariantowe:

– W stan alfa wchodzisz odliczaniem lub rozpraszając wzrok.

– Pogłębić stan alfa możesz dodatkowym odliczaniem lub przedłużeniem relaksacji.

– Możesz sam ustalić inną niż podejrzewana, przyczynę choroby. Jeżeli oddziaływanie dotyczy osób trzecich, zastosuj procedurę subiektywnego przebaczania.

– Możesz wyobrazić sobie podróż w głąb własnego ciała lub wywołać obraz własnej osoby na wprost siebie.

– Możesz w myślach dołączyć werbalne potwierdzenie, że jesteś zdrowy i czujesz się coraz lepiej.

Zastosowanie każdego z tych wariantów zależy wyłącznie od ciebie, twego samopoczucia i czasu, jaki masz do dyspozycji. Szczegółowe opisy wszystkich wariantów znajdziesz w poprzednich rozdziałach.

Jeżeli już mowa o czasie, to optymalny czas trwania sesji wynosi piętnaście minut, z których większość powinna być poświęcona procesowi usuwania dolegliwości i wyobrażeniom właściwego rozwiązania.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.