Wiedza z medycyny estetycznej i medycyny sportowej. Najlepszy Portal - Warszawa!

Historia o osobach z nerwicą – ciąg dalszy

Bożena i Andrzej słuchali z zainteresowaniem i rozmawialiby dalej, gdyby Zbyszek nie zawołał ich do pracy. Andrzej był bardzo niezadowolony, że zwrócono mu uwagę, miał przecież najszczersze chęci pracować i, gdyby nie Bożena, nie byłby gorszy od Jerzego, a może i od Zbyszka. Bożena wróciła do pracy niechętnie, spoglądała na zegarek, kiedy wreszcie będzie koniec.

Zbyszek namówił część grupy na spacer, był bardzo zdenerwowany konfliktem z Katarzyną. Psychoterapeut- ka wyciągnie nas na środek, ja pokażę tej smarkatej, niech ją wreszcie wyrzucą — zaperzył się. Był zły, nie chciał wyjaśnić, co oznacza wyciągnięcie na środek. – Zobaczycie na psychoterapii – mówił. – Ona psuje wszystkim leczenie, ja mam dziś życiorys, a zamiast myśleć o swoich problemach, muszę się z nią użerać. – Starał się przekonać wszystkich, że ma rację, posprzeczał się z kolegą, który zaczął bronić Katarzyny. Bożena i Andrzej szli w milczeniu, dręczyły ich obawy, co będzie dalej, bali się zbliżającej się psychoterapii.

Jak Czytelnik zdążył zapewne zorientować się, nasi znajomi znaleźli się na oddziale nie przypominającym oddziału szpitalnego. Pacjenci tworzą tu małą społeczność. Wybierają spośród siebie samorząd pełniący rolę kierowniczą i organizacyjną. Jak w każdej grupie społecznej, tak i w tej małej społeczności istnieją różne problemy między ludźmi, powstają sympatie i antypatie. Andrzej z Bożenką polubili się jeszcze przed wyjazdem, nadal trzymają się razem. Wyraźną antypatię czują do siebie przebywający już od dawna na oddziale przewodniczący samorządu Zbyszek i młoda dziewczyna Katarzyna. Jak w każdej grupie ludzkiej, tak i tu spotykamy się z różnymi charakterami. Zdyscyplinowany sumienny Zbyszek lubi rządzić, nie znosi sprzeciwu, stara się pod porządkować sobie innych. Katarzyna typowa buntow- niczka, której nic się nie podoba, nie znosi dyscypliny i regulaminów.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.